Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+2° C, vējš 1.79 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Vallē 10. klases nebūs jau trešo mācību gadu

Lēmumu par to, ka 10. klasē — vairs neuzņems audzēkņus Vecumnieku novada Valles un Misas vidusskolā, Vecumnieku novada domes deputāti pieņēma domes 22. augusta sēdē.

Šī gada 28. februārī domē pieņemts lēmums par minimālo audzēkņu skaitu domes dibinātajās izglītības iestādēs. Tas nosaka gan skolēnu skaitu, gan termiņu 10. klases atvēršanai, paredzot, ka līdz 20. augustam 10. klasē jābūt pieteiktiem vismaz 12 audzēkņiem vai arī visās vidusskolas klasēs — 10., 11. un 12. — kopējais skolēnu skaits nedrīkst būt mazāks par 32.
Līdz noteiktajam termiņam Valles vidusskola šos kritērijus nav spējusi izpildīt — 10. klasei pieteikušies vien seši jaunieši. Vallē 10. klase netiek nokomplektēta jau trešo mācību gadu, tāpēc izglītības iestādē vairs nav vidusskolēnu.
Atklāts paliek jautājums, vai izglītības iestādi, kurā vairs nav vidusskolēnu, vispār vairs sauc par vidusskolu. “Lai mainītu izglītības iestādes statusu, vajadzīgs dibinātāja pieņemts lēmums,” skaidro Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals, taču konkrēts termiņš, kurā lemtu par statusa maiņu Valles vidusskolai, domes 22. augusta sēdē netika minēts. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.