Baltijā vērienīgākais ziemas notikums — tā var teikt par 20. starptautisko ledus skulptūru festivālu, kurš pagājušajā nedēļā norisinājās Jelgavā. Sestdien uz to bija devusies arī aizkraukliete Vineta Cimdiņa.
Nedēļas nogalē uz Jelgavu baudīt ledus burvību pavisam bija devušies vairāk nekā 80 tūkstošu interesentu.
Vineta pastāstīja, ka uz šo festivālu viņa dodas katru gadu. Nule notikušais viņai šķitis visinteresantākais. Patikusi šī gada tēma — “Sapņi”. Tā ļāvusi māksliniekiem izpausties radošāk, viņi tēmā nebija tik ļoti ierobežoti. Šogad festivāls pirmo reizi norisinājās trīs vietās: Pasta salā, J. Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Vinetasprāt, tas bija ļoti labs risinājums: paplašinot festivāla teritoriju, apmeklētāji ledus skulptūras varēja apskatīt daudz ērtākā un brīvākā atmosfērā. “Ledus skulptūru skaistums un oriģinalitāte nav vārdos izstāstāma — tās vienkārši jāredz,” saka Vineta. Pilsētā bija ļoti labi organizēti drošības pasākumi. Daudzviet bija tirgotavas, varēja sasildīties gan ar karstvīnu, gan nobaudīt dažādus našķus. Centrālajā laukumā varēja noskatīties koncertu, kurš bija interesantāks nekā citus gadus.
Tie, kuri vēl nav paguvuši apskatīt ledus skulptūras, to var paspēt līdz svētdienai, 18. februārim, apmeklējot Pasta salu, kur pārvietotas arī mazās skulptūras, kas atradās J. Čakstes bulvārī. Ledus skulptūru parks Pasta salā atvērts no pulksten 12 līdz 20. Mainīgo un nepastāvīgo laikapstākļu dēļ apmeklētāji aicināti vispirms ieskatīties mājaslapā www.jelgava.lv un pārliecināties, ka ledus skulptūru parks darbojas.
Savukārt, kamēr gaisa temperatūra turēsies zem nulles, J. Čakstes bulvārī garāmgājējus priecēs trīs lielformāta foto ledus skulptūras. Turpretī Hercoga Jēkaba laukumā tiks saglabāts ledus labirints, ledus slidkalniņi un ledū iesaldēto objektu skulptūras, ko ikviens aicināts apskatīt bez maksas. ◆

