Svētdiena, 28. decembris
Inga, Ivita, Irvita, Ingeborga
weather-icon
+-2° C, vējš 3.58 m/s, Z-ZA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Tērpam jārada laimes sajūta

Kad Kokneses šūšanas salona “Svētku mode” vadītāju  Ingu Liopu aicināju uz interviju Valentīndienas noskaņās, nezināju, ka iznāks pārsteigums —  sarunas laikā atklājās, ka pati simpātiskā uzņēmuma vadītāja dzimusi Visu mīlētāju dienā.

Ingai reklāmu nevajag: par viņu rakstīts daudz — viņas attēls gozējies uz Latvijas populāra sieviešu žurnāla vāka, viņas darināto tērpu fotogrāfijas  bijušas  vairākos preses izdevumos, par viņu vairākkārt rakstīts arī “Staburagā”.
Gadu gaitā uzņēmumam izveidots stabils klientu loks. Klientes ir  ne tikai vietējās, bet brauc arī no Rīgas. Un labākā reklāma bijusi — no mutes mutē.
Sarunas laikā sapratu, ka viens no jautājumiem — vai kādreiz esi domājusi par salona slēgšanu? — bija galīgi aplams. “Pat prātā nav ienācis, jā, manā darbā bijuši kritumi un kāpumi, bet vienmēr izdevies atrast līdzsvaru. Pat neticas, ka aizritējuši jau 16 gadi kopš salona dibināšanas. Un es jau arī citu neko neprotu,” smaidot nosaka Inga.
Ar Ingu galvenokārt runājam par un ap modi, jo tā ir kā gražīga sieviete — ne vienmēr izprotama, bet vienmēr mainīga. Tā kā esam novadnieces, sarunā iztiekam bez oficiālās uzrunas “jūs”.
Kā dziesmā
— Vai, tavuprāt, uz modi var attiecināt dziesmas vārdus: “Viss nāk un aiziet tālumā un sākas viss no gala”?
— Tam var piekrist — viss, kas kādreiz bija modē mūsu vecmāmiņu un mammu laikā, nāk atpakaļ. Kaut vai Šaneles kostīmiņi.
—  Ko īpašu šajā gadā piedāvā vadošie modes nami?
— Apjomīgas tulpjveida kleitas, pusgarus svārkus un mēteļus (līdz pat 25 centimetriem zem ceļgala), žaketes ar divrindu aizdari un, protams, klasiskas lietas, kas nekad neiziet no modes. Modes nami gan tikai rāda, kas sezonā aktuāls, bet tas nenozīmē, ka visiem  tā arī ir jāģērbjas. Katram pašam jāizlemj, kas viņam piestāvēs un kas nē.
—  Sagaidot Jauno gadu, astrologi  ieteica tērpties  dzeltenas krāsas apģērbā. Kādas krāsas šogad modē?
— Tādas vienas favorītes nav. Jā, dzeltenā ir topā, bet nosacīti, jo tā ir ļoti spilgta un  būtībā agresīva krāsa, bet dzeltens varētu būt labs akcentiņš, piemēram, somiņa. Agrāk par labu toni uzskatīja somiņu saskaņotu ar kurpēm, tagad tāda pieņēmuma vairs nav. Vēl arvien modē sarkanie, violetie, smaragdzaļie toņi. Un, protams, melnais, kas stāv pāri visam un modē ir vienmēr. No audumiem uzvaras gājienā atkal devies samts (kokvilnas — mēteļiem, elastīgais — kleitām). Runājot par audumu rakstiem, tagad lielāka iespēja izpausties radoši. Kas agrāk šķita ārprāts, tas tagad izskatās tīri interesanti, piemēram, puķainā un rūtainā salikums. Modē vēl arvien ir gan dzīvnieku rak­sti, gan eksotiski austrumnieku rak­sti.
—  Pirms pāris gadiem kādā intervijā teici, ka rūtainu audumu var uzskatīt par  modernu jebkurā laikā. Nekas cits to nav spējis izstumt no pieprasīto audumu vidus. Vai tā ir joprojām?
—  Jā,  protams, tikai tas ir citādāk rūtains. To var redzēt arī mūsu sadarbības partnera  veikala “Elste” mājaslapā. Tur kā izstādē var apskatīt gan aktuālākos audumu rak­stus, gan krāsas.
Modes skate dabā
— Savulaik rīkojāt apjomīgu modes skati Kokneses bibliotēkā. Vai ir padomā kaut ko līdzīgu atkārtot?
—  Tas ir ļoti darbietilpīgs pasākums. Ja rīko skati, tai jābūt pamatīgai — nevis ar pieciem, bet vismaz 50 tērpiem. Man negribas šo ideju īstenot pavirši. Un vislabāk, ka tos demonstrē pašas tērpu īpašnieces. Man bijuši ieteikumi to rīkot plašākās telpās, piemēram, kultūras namā. Taču man par skati ir sava vīzija. Piemēram, to varētu sarīkot kādu vakaru Kokneses svētku laikā. Taču tā nebūtu slēgtās telpās, bet dabā, nu kaut vai mūsu pašu pagalmiņā. Gar podesta malām varbūt degtu sveces, bet varbūt  viss būtu prožektoru gaismā… Šim pasākumam vēl jānobriest, bet doma par tādu ir.
— Vai pašai bijusi vēlme izveidot savu apģērba līniju?
— Nē. Manuprāt, tas nav tik interesanti — izveido savu līniju un tad gaidi, kas nopirks. Turklāt arī finansiāli tas ir ļoti dārgi. Salonā darbs ir krietni interesantāks un radošāks. Te divu vienādu tērpu nav.
Sajūsmina Valentino tērpi
— Uniseksa fenomens modē. Ko domā par to?
— Mani tas netraucē. Reizēm jau tas vīrišķais pievelk, bet es tomēr dodu priekšroku sievišķīgajam. Domāju, nav nekādas vainas, ja arī vīrietis savureiz uzvelk puķainu kreklu. Nesen salonā uzšuvām pelēku vīriešu mēteli ar sarkanu oderi un sarkanu apdari. Ļoti oriģināli izskatījās. Vīriešiem nevajadzētu baidīties no košuma. 
— Vai tev ir kāda modes pasaules personība, kas tevi iedvesmo?
— O, jā, tas ir Valentino. Viņa sarkanais šifons mani burtiski fascinē. Modes žurnālos parasti pirmais, ko skatos,  ir Valentino tērpi. Viņš ļoti labi izjūt sievietes pasauli. Savulaik savu dzimšanas dienu nosvinēju Valentino noskaņās — es un visas manas draudzenes bija sarkanos tērpos.
 —  Kā ir ar tevi — pati šuj sev tērpus vai pērc gatavus? Vai pievērs uzmanību zīmoliem?
— Parasti ir tā — vispirms “iemīlos” audumā, un pēc tam top tērps. Zinu, ka nekad nepirkšu pelēku audumu, man patīk košas krāsas.  Zīmoliem manā dzīvē nav lielas nozīmes. Ja kādam vajag šādā veidā apliecināties, lai to dara.
— Kā tu rīkotos gadījumā, ja pie tevis atnāktu kliente un lūgtu uzšūt tērpu, kas, tavuprāt, viņai nemaz nepiestāvētu?
—  Censtos viņu pārliecināt, ieteikt kaut ko citu. Taču, ja viņa akurāt uzstātu, protams, uzklausītu viņas vēlmes. Zinu gan tādus modes māk­sliniekus, kuri klienta vēlmes īpaši neņem vērā. Taču tērpam ikkatram klientam jārada laimes sajūta. 
— Vai darbu “nes” uz mājām?
— Jā, es par to nebeidzu domāt arī mājās. Visgrūtāk strādāt ar klientiem, kuri nezina, ko grib. Es pat pirms gulētiešanas par viņiem domāju. Jāpaiet laikam, kamēr “uztausti” viņa gaumi. Gadu gaitā man ir no­stabilizējušies tādi klienti, kuru gaumi esmu iepazinusi no A līdz Z. Bez lielības varu teikt — atbildības sajūta man ir augstā līmenī, un es ļoti cenšos, lai no mana salona aiziet priecīgas un apmierinātas klientes.
Idejas un sirdsmieru
— Rīt ir Valentīndiena. Ko tu ieteiktu, ja pie tevis vērstos kāda vidusskolniece un jautātu, ko lai viņa uzvelk rītdienas randiņam?
— Neņemot vērā nianses, ieteiktu kuplus melnus svārkus ar pret­ielo­cēm un mini sarkanu mežgīņu jaciņu.
— Vai pašai dzimšanas dienas svinību kleita jau gatava un tā būs sarkanā krāsā?
— Šoreiz tā būs zilganzaļos toņos ar kažokādas akcentu.
—  Ko gribētu, lai tev rītdien novēl draugi?
— Tā kā daru to, kas man patīk, lai man izdodas to visu arī  turpināt, lai ir idejas, sirdsmiers par padarīto.
***
Tas, ko Inga dara, viņai  ir svētki, un ar tiem viņa dalās ar saviem klientiem. Varbūt šī ikdienas svētku sajūta ir arī viņas ziedēšanas noslēpums. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.