Pirmdiena, 29. decembris
Solveiga, Ilgona
weather-icon
+-4° C, vējš 2.68 m/s, Z-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Mācīs pīt cepures

5. augustā pulksten 13 Vecumnieku novada Bārbeles pagasta zemnieku saimniecībā “Roņi” notiks ikgadējā meistarklase budēļu cepuru pīšanā rudzu laukā, “Staburagu” informē biedrības “Zemgales Mantojums” valdes locekle Monika Ozoliņa.
 
Latvijai ir ar ko lepoties pasaules mērogā. Viena no vērtībām ir tradīcijas, kas kaut kur dziļi iekšā mūsos snauž vai ir mazliet piemirsušās. Meistarklase tiek rīkota, lai atjaunotu Zemgales tradīciju, kad Meteņos (februāra mēnesī) kažo­kos saģērbušies vīri — budēļi ar konusveidīgām rudzu cepurēm galvās, kas simbolizēja pēdējo labības kūli, kurā paslēpies auglības gars no pagājušās ražas, devās no mājām uz mājām, tādējādi nesdami katrai sētai izdošanos un auglību, kas nepieciešama nākošajam saimniecības gadam.
Šī tradīcija ir arī dāvana Latvijas simtgadei, lai parādītu, ka Zemgalē vēl ir vīri kā ozoli, kas var pulcēties vienkopus lielā budēļu gājienā 2018. gada februārī! Aicināts ikviens interesents, kas vēlas atjaunot Zemgales tradīciju un piedalīties kopīgās aktivitātēs.
Ja arī citviet vēlas organizēt šādas meistarklases, kurās parādīt un iemācīt cepuru pīšanu un izstāstīt par budēļu gājieniem, var sazināties ar biedrību “Zemgales mantojums”, kas ir projekta «Rudzu spēks» īstenotāja.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.