Šodien, 13. decembrī,
apmācies laiks, neliels sniegs. R vējš 2—3 m/s. Gaisa temperatūra naktī no -3 līdz -4 grādiem, dienā — no 0 līdz -1 grādam.
Rīt, 14. decembrī,
apmācies laiks, lietus. R, ZR vējš 4—5 m/s. Gaisa temperatūra naktī no 0 līdz -1 grādam, dienā — no 0 līdz +1 grādam.
Parīt, 15. decembrī,
apmācies laiks. ZR vējš 1—2 m/s. Gaisa temperatūra naktī no -2 līdz -3 grādiem, dienā — no -2 līdz -3 grādiem.
Brīžiem snigs un līs
Tuvākajās diennaktīs Latvijā brīžiem snigs un līs, visvairāk nokrišņu būs naktī uz trešdienu — prognozē “Global Forecast System”.
Valsts rietumu daļā galvenokārt gaidāms lietus, austrumu novados — sniegs. Gaisa temperatūra attiecīgi gaidāma +5, -7 grādu robežās.
Šonedēļ bieži veidosies apledojums uz autoceļiem.
Atbilstoši pašreizējai prognozei gada pēdējās divās nedēļās būs maz nokrišņu un gaisa temperatūra visbiežāk gaidāma tuvu nullei.
Laika zīmes
13. decembrī ir Lūcijas. Sākot ar Lūciju, diena kļūst par vienu vistas nagu garāka. Citviet — par gaiļa dziedājuma laiku. Arī vilkači uz sapulci ellē dodas trīsreiz gadā — Vasarsvētkos, Jāņos un Lūcijās.
Ticējumi. Ja Lūcijās rīts skaidrs — atlikušais decembris būs sauss. Ja snieg un putina, līdz Ziemassvētkiem vēl snigs un putinās. ◆