Lai vairāk ieinteresētu bērnus basketbola spēlē, Seces pamatskolā notika basketbola pēcpusdiena. Skolēnu komanda spēlēja pret senioriem virs 40 gadu vecuma, un jaunieši bija vīlušies, ka viņiem spēlē nācās piekāpties.
Seces pamatskolas sporta skolotājs Intis Stuglis stāsta, ka basketbola pēcpusdiena iecerēta, lai tajā iesaistītu vairāk skolēnu un lai jaunieši redz, ka šo spēli labprāt spēlē dažādu vecumu cilvēki, tāpēc pretinieku komandā spēlēja pret zēnu skolas izlasi aicināti pieaugušie.
Puiši bijuši pārliecināti, ka viņi uzvarēs, jo diez vai seniori varēs sacensties ar jaunības degsmi un ātrumu. Daži pat slēguši derības, un liels bijis viņu šoks jau spēles sākumā — seniori tomēr izrādījušies tehniski un pietiekami veikli, un puišiem spēlē nācies piekāpties ar rezultātu 43:15. Pieaugušo komandā spēlēja pats sporta skolotājs Intis Stuglis, secieši Juris Driķis, Dzintars Brovackis, Aigars Stuglis un staburadzietis Gunārs Ločmelis.
Spēle aizritējusi ļoti draudzīgā gaisotnē, un visi bijuši gandarīti par īpašo tikšanos laukumā. Skolēni izteikuši vēlmi šāda veida treniņspēli uzspēlēt vēlreiz, gatavojoties gaidāmajām basketbola sacensībām decembrī.
Basketbola pēcpusdienā debijas spēle bija arī iesācējiem šajā sporta veidā — 6. klases komandai, kura spēlēja pret skolas meiteņu basketbola izlasi. Sākumā mazākie pat bijuši vadībā, taču visā spēlē debitantiem tomēr nācās piekāpties. Pasākumā bija ar basketbolu saistīti konkursi, kuros varēja iesaistīties ikviens.
Intis bilst, ka Seces pamatskolā basketbols sāk kļūt par vadošo sporta spēli, jo to spēlē daudzi skolēni. Turklāt tā ir spēle, kura veido ne tikai koordinācijas spējas, bet arī uzlabo stāju. Skolā darbojas basketbola pulciņš, tā dalībniekiem nodarbības ir trīs stundas nedēļā. Secieši labprāt spēlē arī florbolu, un arī šajā sporta veidā Seces sporta hallē bērniem notiek treniņi. ◆