Trešdiena, 21. janvāris
Agnese, Agnija, Agne
weather-icon
+-6° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Svešu īpašumu apsaimniekot nevēlas

“Latvijas dzelzceļš” Aizkraukles novada domei piedāvāja pārņemt  apsaimniekošanā Aizkraukles dzelzceļa stacijā izbūvēto tualeti, taču dome nolēma noraidoši.

“Latvijas dzelzceļš” pamato, ka dzelzceļa stacijās izbūvētās sabiedriskās tualetes citas pašvaldības ir piekritušas apsaimniekot. Novada domes deputāti gan argumentē, ka Aizkrauklē atšķirībā no citām pašvaldībām ir citāda situācija. Piemēram, Koknesē, Pļaviņās, Skrīveros dzelzceļa stacijas ēkas un tajās ierīkotās sabiedriskās tualetes ir apdzīvoto vietu centrā, tās var izmantot ne tikai pasažieri, bet arī garāmgājēji, vietējie iedzīvotāji. Tur­pretī Aizkraukles  dzelzceļa stacija ir vairākus kilometrus no pilsētas, līdz ar to tualeti lieto galvenokārt vilcienu pasažieri.
Kad “Latvijas dzelzceļš” pašvaldībā saskaņoja dzelzceļa pārbūves projektu, novada dome kā vienu no prasībām izvirzīja izbūvēt labiekārtotu tualeti stacijas ēkā, tomēr par tās apsaimniekošanu toreiz vienošanās nebija. Deputāti uzskata, ka pasažieru pārvadājumi ir uzņēmuma bizness, līdz ar to tam jāgādā arī par braucēju ērtībām. Pašvaldībai tās būtu papildu izmaksas — nāktos algot apkopēju, pirkt tīrīšanas līdzekļus un, iespējams, arī veikt remontu, ja kas pārstātu darboties vai tiktu salauzts.  ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.