Šodien pulksten 17 Kokneses kultūras namā jauniešu teātra sniegumā pirmizrāde — Andra Niedzviedža lugas “Piedod mums, Anna K.!” iestudējums.
Savā interneta mājaslapā par lugu autors raksta: “Anna agri ieradusies skolā. Vai tāpēc, ka būtu ļoti čakla un kārtīga skolniece? Laikam jau nē. Iespējams, ka viņa no kāda bēg un negrib atrasties vienā mājā. Vai skolā viņa radīs vēlamo glābiņu? Veltas cerības, jo klasesbiedri slikti izturas pret Annu. Ne visi, bet dažu naids, ņirgāšanās un vienkārša vienaldzība ļoti sāp. Arī skolotāju Annas “sīkās” problēmas nemaz neuztrauc, jo viņu interesē vienīgi meitenes sekmes ģeometrijā un gaidāmā olimpiāde, kurā Annai jādabū laba vieta, kas savukārt sola skolotājai prēmiju. Un Annas dzimšanas diena izvēršas pavisam savādāk, kā viņa būtu gaidījusi. Kāda gan ir Annas miesīgās mātes “dāvana”? Tas viss liek Annai pieņemt lēmumu — sliktu lēmumu, izmisuma pilnu lēmumu, bet tāds nu tas ir. Anna ir nolēmusi aiziet no tā, kas viņu sāpina. Aiziet no mātes, klasesbiedriem un pat no savas vienīgās draudzenes, arī no iespējamā drauga. Aiziet no visa un visiem, aiziet pavisam. Luga stāsta par meiteni, kura neizturēja, kura pieņēma lēmumu aiziet…” Dramaturgs teic, ka lugas sižeta pamatā nav kāda konkrēta gadījuma dzīvē. Tomēr iedvesmai kalpoja ziņās lasītais par klasesbiedru slikto attieksmi pret kādu meiteni, tikai beigas nebija tik bēdīgas kā viņa darbā.
Inguna Strazdiņa, uzveduma režisore, stāsta, ka starp ikdienas steigu, skolēnu cīņu ar gripu tapusi luga, kuras sižets — skarbs un skumjš — mūsdienu skolu dzīvē tomēr ir aktuāls. Izrādē spēlē Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 7. — 10. klases skolēni, bet skolotājas lomā — režisore Inguna Strazdiņa. Šī būs pirmā un arī vienīgā reize, kad iestudējums būs redzams šādā sniegumā, jo koknesieši ar to pašlaik neplāno piedalīties skatēs vai rādīt kur citur. ◆