Interneta pakalpojumu sniedzējs SIA “Latnet serviss” patlaban digitālās televīzijas pakalpojumus izmēģina atsevišķos reģionos Latvijā, biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja uzņēmuma Pārdošanas departamenta vadītājs Vladislavs Gurmans.
Pieslēgumi izveidoti klientiem Latgalē, Valmierā, kur nopirkts uzņēmums “MikroNET”, un citur. Šogad uzņēmums plāno pieslēgt televīzijas testa lietotājus visos pagastos, kuros tas ir pārstāvēts, bet plašākas aktivitātes varētu notikt nākamgad. Pakalpojumu sniedzējs modernizē tīklu, pieslēdz tos lietotājus, kurus iespējams pieslēgt, kā arī gaida Latvijas Valsts radio un televīzijas centra tā dēvētās vidējās jūdzes projekta īstenošanu.
Kā skaidroja Gurmans, “Latnet serviss” interaktīvās digitālās televīzijas iespējas, piemēram, video pēc pieprasījuma, plāno ieviest pakāpeniski, bet funkcionāli uzņēmums tam jau esot gatavs. Klientiem ir pieejami vairāk nekā 100 kanāli.
Viņš piebilda, ka patlaban interaktīvo digitālo televīziju piedāvā tikai daži operatori, bet pārsvarā lietotājiem, īpaši reģionos, ir pieejama analogā televīzija un parastā digitālā televīzija.
“Izvērtējot Eiropas televīzijas tirgus attīstību, esam konstatējuši, ka Latvijas televīzijas tirgu gaida diezgan lielas pārmaiņas, jo jau notikušajai ētera televīzijas pārejai no analogās uz digitālo sekos līdzīgas darbības arī kabeļtelevīzijā. Somija jau pārgājusi no analogās uz digitālās televīzijas pakalpojumiem kabeļos, Igaunija pagājušajā gadā paziņoja, ka arī pie mūsu kaimiņiem šis brīdis tuvojas,” vērtēja Gurmans.
Viņš uzskata, ka tuvāko trīs gadu laikā arī Latvijā notiks pāreja no analogā uz ciparu formātu. “”Latnet” ir izveidojis savu interaktīvās digitālās televīzijas risinājumu, jo perspektīvas šajā tirgū ir skaidras un saprotamas,” piebilda uzņēmuma pārstāvis.
Jau ziņots, ka “Latnet servisam” pagājušajā gadā izdevies atgriezties pie peļņas, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas “Lursoft” dati. Pretēji zaudējumiem 11 262 latu apmērā 2010.gadā pērn uzņēmums nopelnījis 6713 latus. Savukārt uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā bija 1,63 miljoni latu, kas ir par 4,6% mazāk nekā 2010.gadā, kad tas bija 1,72 miljoni latu.
Cita starpā šogad “Latnet” plāns paredz attīstīt reģionālo tīklu un iziet privātpersonu tirgū, piedāvājot gala lietotājiem biznesa līmeņa interneta pieslēgumu ar interaktīvās digitālās televīzijas opciju.
“Latnet” datortīkls izveidots 1992.gadā. Uzņēmums nodrošina interneta, datu centra un daudzus citus saistītos pakalpojumus.