Piektdiena, 22. augusts
Rudīte, Everts
weather-icon
+12° C, vējš 2.29 m/s, R-DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Japānas premjers pasludina evakuēto rajonu ap Fukusimas 1.AES par aizliegto zonu

Japānas premjerministrs Naoto Kans ceturtdien pasludināja rajonu 20 kilometru rādiusā ap 11.marta zemestrīces un cunami bojāto Fukusimas 1.atomelektrostaciju par aizliegto zonu.

Premjera lēmums par aizliegto zonu stāsies spēkā pulksten 24 (18 pēc Latvijas laika). Tas pieņemts pēc tam, kad policija konstatēja, ka šajā rajonā pēc iedzīvotāju evakuācijas no tā vēl turpina dzīvot vairāk nekā 60 ģimeņu.

Zemestrīcē un cunami tika nopietni bojāta Fukusimas 1.AES reaktoru dzesēšanas sistēma, un šo bojājumu dēļ notika vairākas eksplozijas un avārijas, kas izraisīja arī radiācijas noplūdes. Kodolkrīze Fukusimas 1.AES vēl arvien nav noregulēta.

“AES nav stabila. Mēs esam lūguši iedzīvotājus neierasties šajā rajonā, jo tur pastāv milzīgs risks viņu drošībai. Šodien pēc galīgas vienošanās ar vietējām pašvaldībām mēs esam nolēmuši pasludināt šo rajonu par ārkārtas zonu uz katastrofu likuma pamata,” žurnālistiem sacīja premjera galvenais preses sekretārs Jukio Edano.

Katra mājsaimniecība, kuras mājoklis atrodas šajā zonā, drīkstēs turp nosūtīt vienu cilvēku uz divām stundām personisko mantu savākšanai no šī mājokļa.

Valdība ir paziņojusi, ka ilgtermiņa apstarojuma riska dēļ drīz aicinās evakuēties iedzīvotājus arī no dažām pilsētām, kuras atrodas ārpus šīs zonas.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri