Svētdiena, 15. marts
Amilda, Amalda, Imalda
weather-icon
+9° C, vējš 0.89 m/s, Z vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Zemes stundā piedalīsies 37 pašvaldības; gaismu izslēgs arī Valsts prezidents

Sestdien visā pasaulē svin Zemes stundu, kuras laikā visas pasaules iedzīvotāji aicināti uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu. Latvijā oficiālu dalību akcijai apstiprinājušas 37 pašvaldības, arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, liecina Pasaules daba fonda (PDF), mājaslapā ievietotā informācija.

Šogad akcijas mērķis ir rosināt ikvienu padomāt par savu ikdienas rīcību, lai kopīgi veicinātu vides ilgtspēju. Zemes stundas rīkotāji aicina šajā dienā katru apņemties īstenot kādu videi draudzīgu rīcību, ko varētu paveikt ikdienā. Apņemšanās in idejas vides ilgstpējai var iesūtīt PDF mājaslapā speciāli izveidotā vietnē.

Zemes stundas laikā sestdien plkst.20:30 daudzviet Latvijā izslēgs arī pilsētu un privāto un sabiedrisko ēku apgaismojumu.

Zemes stundu aizsāka Austrālijas pilsētā Sidnejā, un pirmajā akcijā 2007.gadā piedalījās 2,2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu. Jau gadu vēlāk akcija izvērtās par globālu pasākumu, kurā iesaistījās 50 miljoni cilvēku 35 pasaules valstīs.

Pagājušajā gadā Zemes stunda vienoja simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 128 valstīs – 4000 pilsētās. Tajā piedalījās arī 47 Latvijas pašvaldības.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.