Otrdiena, 10. marts
Silvija, Laimrota, Liliāna
weather-icon
+1° C, vējš 2.38 m/s, DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Skolā vāra ziepes

Kurmenes pamatskolā Sorosa fonda finansētajā projektā “Pārmaiņu iespējas skolām” izveidots mākslas pulciņš. Tā dalībniekiem — gan bērniem, gan pieaugušajiem — būs iespēja apgūt vairākus lietišķās mākslas veidus.

Pulciņa vadītāja sākumskolas skolotāja Indra Hiršfelde stāsta, ka par nodarbībām interesējas ne tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie. Nodarbības apmeklē ap 20 dalībnieku. Tā ir iespēja iemācīties ko jaunu un labi pavadīt brīvo laiku. Turklāt krāsas, kuras izmanto dažādos mākslas veidos, nopērk par projektā piešķirtajiem līdzekļiem. Pašiem jāsagādā vien priekšmeti un materiāli, ko apgleznot.

Kurmenieši jau izmēģinājuši zīmēšanu enkaustikas tehnikā un stikla apgleznošanu. Izmēģināta ziepju gatavošana no gatavas masas, pievienojot smaržu esences un krāsvielas. Izmēģinājuši arī paši vārīt ziepes, par pamatu izmantojot ziepes bērniem, pienu, olīveļļu, smaržu esences un krāsvielas.

Paredzēta arī olu marmorēšana ar speciālām krāsām, grāmatzīmju izgatavošana no dažādiem materiāliem, dekupāža, zīda apgleznošana, rotājumu veidošana no plastmasas pērlītēm un citas nodarbības.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.