Ja Afganistānā drīzumā netiks mainīta stratēģija, starptautiskā misija tur var beigties ar neveiksmi, trešdien brīdināja ANO īpašais sūtnis šajā valstī Kajs Eide.
Diplomāts sacīja Drošības padomei, ka viņu “ļoti satrauc negatīvās tendences” Afganistānā, un brīdināja – ja netiks panāktas pārmaiņas, šīs tendences kļūs nevadāmas.
“Esmu satraukts par pieaugošo nepacietību sabiedrības viedoklī valstīs, kas piešķir finanšu līdzekļus un karaspēku, par neapmierinātību Afganistānas sabiedrībā, ka viņu cerības nav piepildījušās,” atzina diplomāts. Eide arī runāja par grūtībām, ko Rietumu koalīcija sastop cīņās ar nemierniekiem.
“Ja šīs negatīvās tendences drīzumā netiks apturētas, pastāv risks, ka tās kļūs nevadāmas,” norādīja diplomāts, kurš īpašā sūtņa amatu pamet martā.