Piektdiena, 15. augusts
Zenta, Dzelde, Zelda
weather-icon
+19° C, vējš 3.59 m/s, D-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Balsos par Žozē Barrozu apstiprināšanu Eiropas Komisijas prezidenta amatā

Pēc mēnešiem ilgas stīvēšanās un politisko muskuļu demonstrēšanas Eiropas Parlaments šodien beidzot balsos par Žozē Manuela Barrozu atkārtotu apstiprināšanu Eiropas Komisijas prezidenta amatā. 

Kopš jaunā Eiropas Parlamenta sasaukuma ievēlēšanas jūnijā daudzas partijas izteikušas dažādus iebildumus pret kādreizējā Portugāles premjerministra kandidatūru, īpaši saistībā ar viņa nepietiekami straujo reakciju uz globālo krīzi.
Taču neviena cita kandidatūra vērā ņemama kandidatūra tā arī nav parādījusies. Uzrunā pirms šodienas balsojuma Barrosu vakar solīja galveno uzmanību pievērsa ekonomikas atveseļošanai, kā arī cīnīties pret sociālo dempingu.
Domājamais EK prezidents ir apņēmības pilns rīkoties, lai mazinātu atšķirības sieviešu un vīriešu darba samaksā. Tāpat Barroso vēlas izmaiņas Eiropas Komisijas struktūrā, ieceļot komisārus tieslietu, pamattiesību un pilsonisko brīvību, iekšlietu un migrācijas, kā arī klimata, pētniecības un inovāciju jautājumos.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri