Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zobu implanti – iespēja atgriezt skaistu smaidu

Zobu implanti daudziem varētu šķist neestētisks veids, kā aizvietot trūkstošos zobus, ja ieskatāmies zobārstniecības vēsturē, kā mūsu vecāki un vecvecāki zobus aizvietojuši ar dažādu spīdīgu metālu mākslīgajiem zobiem.

Taču mūsdienās zobārstniecības attīstība ir bijusi tik strauja, ka salīdzinoši ērti un ar dažām vizītēm pie zobārsta var tikt pie dabiska smaida un vizuāli neviens nevarēs pateikt, ka ir ievietoti zobu implanti, izvērtē zobu imlantu cenas un izdari savu izvēli. Šodien zobārstniecības kabinetā ir pavisam modernas ierīces, ar kuru palīdzību var tikt pie izciliem rezultātiem mutes dobuma veselībā un izskatā arī vecāka gadagājuma pacientiem.

Ja vēlaties dabīgus zobu aizstājējus, un, ja nevēlaties, lai ir pamanāmas jebkādas zobārstniecības iejaukšanās jūsu smaidā, zobu implanti būs dabisko zobu aizstājēji, kas, profesionāli ielikti, pēc funkcionalitātes un vizuāli izskatās pēc īstiem zobiem, uzzini, kur var atrast implantologu/protēzistu.

Zobārsta pacients nemaz nejutīs atšķirību starp to kāda sajūta bija ar dabisko zobu un kāda ir ar implantu. Ar tiem var aizstāt vienu zobu vai zobu grupu. Parasti, kad kādam cilvēkam iztrūkst priekšzobs, smaidīšana var sagādāt neērtības. Implantu iespējams izveidot kā dabiskā zoba kopiju, lai tas izskatās pavisam dabiski un tad smaidīt varēs ar lielāko prieku. Zobu implanti sniedz daudz priekšrocību, kas uzlabos pacienta dzīves kvalitāti.

Zobu trūkuma iemesli var būt dažnedažādi, taču skaidrs ir tas, ka jebkuru zobu vai pat vairākus zobus jeb zobu grupu var aizstāt ar zobu implantiem. Vienam zaudētam zobam būs nepieciešams viens implants, taču diviem – divi. Ir gadījumi, kad trūkst trīs vai pat četri zobi kas atrodas līdzās viens otram, tādos gadījumos nepieciešams izvietot divus implantus kā balsta implantus, bet starpā tiem ievietot neizņemamu tiltiņu.

Nepieciešams spēcīgs pamats

Implants ir titāna sakausējuma skrūve, kas ieskrūvēta žokļa kaulā, lai simulētu zaudēta zoba sakni. Implanti (skrūves) ir dažāda izmēra – tiem ir atšķirīgs biezums un garums, un tiem ir atšķirīgs diegu dizains. Titāna un tā sakausējumu īpašās izturības dēļ tie ir vienīgie bioloģiski saderīgie materiāli, kas izvēlēti šim nolūkam.

Lai ievietotu zobu implantu, ir nepieciešams kauls, lai ievietotu mākslīgo zobu sakni. Ja zobs ir izvilkts jau sen, visticamāk, kauls atkāpsies un tas ir jāatjauno. Mūsdienās ir daudz paņēmienu, kā atjaunot kaulu. Ja ir neliels defekts vai trūkst kaula, var ievietot implantu. Iepriekš noņemiet kaulu vai izmantojiet mākslīgās kaulu granulas. Ja defekts ir acīmredzams, trūkstošā kaula daļa ir jāpieaudzē pirms implanta ievietošanas, kad granula kļuvusi par kaula daļu.

Implants aizvieto zoba sakni un tam ir vairāki varianti. Pavisam vienkāršā klīniskā gadījumā iesaka nogaidīt trīs mēnešu pēc implanta ievietošanas pirms sāk protezēšanu. Ir visādi klīniskie gadījumi, kad, piemēram, ir nozaudēti priekšzobi un pacientu nevar atstāt bez tiem.

Tad ir opcija veikt pagaidu zobu ielikšana jau ķirurģijas dienā. Vēl ir iespējas ievietot implantus ar aktīvo virsmu, tos ļauj protezēt jau pēc 3 nedēļām. Kaula pievienošanas ar granulām nepieciešamības gadījumā tomēr iesaka nogaidīt periodu sākot no sešiem līdz astoņiem mēnešiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.