Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolēni rada reklāmas un spēles. Prieks par jauniešiem, kas apliecina spējas uzņēmējdarbībā.

RADOŠS DARBS, ko veica Mārcis, Sinda un Ramona no Aizkraukles Profesionālās vidusskolas.
Foto no Aizkraukles Profesionālās vidusskolas

Aizkraukles novada skolēni guvuši uzvaru konkursā “Radošā Zemgale”, ko rīko Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar pašvaldībām, izglītības iestādēm un uzņēmējiem. Konkurss notiek jau ceturto gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzdevumus dod uzņēmēji

Konkursa mērķis ir veicināt 5. — 12. klases skolēnu interesi un priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi un ekonomikas pamatprincipiem, kas saistīti ar preces popularizēšanu un virzīšanu tirgū. Dalībnieki darbojas komandās līdz pieciem skolēniem trīs klašu grupās, iesniedzot vienu vai vairākus darbus. Uzņēmēji izstrādāja konkursa uzdevumus skolēniem attiecīgā klašu grupā, kā arī paši tos vērtē. Kopumā šogad piedalījās 169 skolēni, un konkursam savus uzdevumus piedāvāja deviņi dažādu nozaru Zemgales reģiona uzņēmēji.

Jau otro gadu konkursā ar panākumiem piedalījās Aizkraukles novada vidusskolas komanda. Šoreiz to pārstāvēja 6.a klases skolnieces Evelīna Ostvalde, Evelīna Laukazīle un Krista Grigoroviča sadarbībā ar skolotāju Kristīni Baltu. Meitenes konkursam 5. — 6. klases grupā sagatavoja darbus diviem uzņēmumiem — SIA “Sāls istabiņa” un SIA “0 design”, no abiem iegūstot galvenās balvas.

KOMPLEKTS bērnu rotaļām un attīstībai.

Motivācija turpināt

Skolotāja stāsta, ka “Sāls istabiņas” dotais uzdevums bija izveidot reklāmas plakātu uzņēmuma popularizēšanai. Savukārt par “0 design” vajadzēja izveidot 10 — 15 sekunžu video ar mērķi uzrunāt mērķauditoriju un veicināt tās iesaisti makulatūras vākšanā, kā arī veicināt izpratni par tās nozīmīgumu. Lai veiktu šos uzdevumus, meitenes izpētīja uzņēmumu darbību, apzināja un analizēja to mērķauditoriju, kā arī iespējas darbu izpildei. Viņas sazinājās arī ar uzņēmējiem, apgūstot lietišķas sarunas prasmes. Rezultātā tapa gan reklāmas plakāts, gan arī teatrāls video. Meitenēm izaicinājumu sagādāja video veikšanai ierobežotais laiks — 15 sekundes, kurās jāparāda gan ziņa, gan jāuzsver vides nozīmīgums un jāpopularizē makulatūras vākšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Šis jau ir otrais gads, kad meitenes startē konkursā “Radošā Zemgale”. Pagājušajā gadā viņas ieguva balvu no Aizkraukles uzņēmuma — kafejnīcas “Panna”, šogad ir divas balvas, un esam ļoti priecīgas! Meitenes jau plāno, ka piedalīsies nākamgad atkal, — saka Kristīne Balta.

Novērtē radošumu

Panākumi konkursā arī Aizkraukles Profesionālās vidusskolas komandām vidusskolu grupā. 2G kursa audzēkņi Ramona Nahtmane, Sinda Magone un Mārcis Lācgalvis sadarbībā ar dabaszinību skolotāju Lieni Smirnovu veica uzņēmuma “0 design” doto uzdevumu — lai veicinātu makulatūras, izlietotā papīra savākšanu un šķirošanu, radīt jaunus dizaina priekšmetus, ko var pārstrādāt vairākkārt. Tā kā skolā bija sakrājusies makulatūra, audzēkņi nolēma veidot Ziemassvētku eglīti no žurnālu lapām. Tās izmantoja egles zariem, fonam dāvanu papīrus, bet pamatam — kokskaidu plāksni. Vēl Ziemassvētku egles gatavošanas procesā izmantots no vienas puses apdrukāts papīrs sniegpārsliņām. Liene Smirnova teic, ka uzdevuma veikšana audzēkņiem veicināja radošumu, kā var izlietot makulatūru, radot jaunu dizaina priekšmetu, ko var izmantot atkārtoti gadu no gada kā skaistu Ziemassvētku dekoru. Turklāt eglītes zarus var pārstrādāt vēlreiz. Par radošo veikumu uzņēmums piešķīra divas galvenās balvas — aizkraukliešiem un Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijas komandai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
SATRAUCOŠS BRĪDIS — Aizkraukles novada vidusskolas komanda gaida konkursa rezultātu paziņošanu.
Foto no Aizkraukles novada vidusskolas

Gatavo rotaļlietu bērniem

Savukārt Aizkraukles Profesionālās vidusskolas būvizstrādājumu galdnieki Patriks Borovskis un Kārlis Liepiņš kopā ar skolotāju Jāni Madžuli veica uzņēmuma SIA “Kasmo” uzdevumu, izgatavojot koka rotaļlietu bērniem. Aizkraukliešiem tapa komplekts “Mazais atslēdznieks”, kas rotaļājoties veicina bērnu loģisko domāšanu, pirkstu veiklību jeb sīko motoriku un palīdz apgūt arī krāsas. Par šo veikumu jaunieši saņēma Zemgales Plānošanas reģiona simpātiju balvu. Jānis Madžulis atzīst, ka, piedaloties konkursā, audzēkņi mācījās patstāvīgi darboties, īstenojot darbu no idejas līdz gatavam produktam.

Zemgales Plānošanas reģiona eksperte darbam ar jauniešu iesaisti uzņēmējdarbībā Santa Tuherma atzina, ka šogad bija krietni mazāk dalībnieku nekā pērn, bet darbi bija interesanti un radoši. Prieks par jauniešiem un viņu skolotājiem, kuri iesaistījās konkursā un mēģina sevi apliecināt uzņēmējdarbības jomā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.