Abonēt

Latvijas 3×3 basketbolisti izcīna Eiropas U17 čempionāta sudrabu

Latvijas U17 izlase — jaunjelgavietis Jānis Censonis, Edvards Egle, Kristians Pastors un Toms Salnājs.
Foto no FIBA.basketball

Grieķijas galvaspilsētā Atēnās noslēgusies Eiropas U17 kausa izcīņa 3×3 basketbolā. Latvijas izlase, kuras sastāvā spēlēja jaunjelgavietis Jānis Censonis, finālā ar rezultātu 20:21 piekāpās Vācijas izlasei, ierindojoties 2. vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas U17 izlase ceturtdaļfinālā pārspēja lietuviešus ar 19:17, bet pēc tam parādīja savu varēšanu, pārliecinoši tiekot galā ar Izraēlas komandu pusfinālā (21:16). Latviešiem vajadzēja spert pēdējo soli finālā, lai izcīnītu Eiropas kausu. Pretī stājās Vācijas 3×3 basketbolisti.

Jānis Censonis Eiropas U17 čempionātā Grieķijā.

Spēles pirmajā pus minūtē vāciešiem izdevās tikt pie trīs punktu pārsvara. Latviešiem strauji krājās piezīmes, jo bija grūti noturēt augumā raženākos un atlētiskākos Vācijas basketbolistus. Nebija nospēlētas vēl trīs ar pusi minūtes, kad Latvijas izlase jau bija iedzinējos ar 2:8.

Vācieši īpaši pieskatīja Jāni Censoni, kurš šajā turnīrā bija galvenais panākumu kaldinātājs. Nespējot noķert spēles ritmu, viņš nerealizēja arī nopelnītos divus soda metienus, neuzlabojot Latvijas izlases situāciju. Līdz spēles laika vidum latviešiem izdevās veikt 5:1 izrāvienu, atgriežot intrigu spēlē (7:10). Vācieši spēja pamosties un realizēja pāris metienus groza apakšā, bet nu regulāri atbildēt spēja arī latvieši. Trīs minūtes līdz spēles laika beigām spēlētāji sadeldēja deficītu līdz minimumam (12:13).

Vācijas izlase uzreiz atbildēja ar sekmīgu metienu no distances, bet nespēja laicīgi nostāties aizsardzībā, lai izbēgtu no latviešu ātrajiem caurgājieniem. Pusotru minūti līdz spēles laika beigām Censonis trāpīja tālmetienu, pirmo reizi izvirzot Latvijas izlasi vadībā (18:17). Vācieši uzreiz veica vadības maiņu ar precīziem soda metieniem, bet atkal lielisks no tālās distances bija Censonis. Vācieši spēja groza apakšā realizēt metienu, bet latvieši neizmantoja savu iespēju izcīnīt uzvaru. Vācijas basketbolisti pie rezultāta 20:20 noslēdza spēli ar triecienu grozā no augšas, kļūstot par Eiropas kausa ieguvējiem un atstājot Latvijas izlasi otrajā vietā (20:21).