Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā izvēlēties mūsdienīgu apgaismojumu dārzam?

Ja jums ir vēlme baudīt vasaras vakarus dārzā, tad noteikti priekšroka jādod tādam apgaismojumam, kas laika pavadīšanu ārā padarīs patīkamāku. Gaismas virtenes, solārlampas, laternas ar svecītēm, LED virtene – tie ir tikai daži no gaismekļu variantiem, kas lieliski iederas ikvienā dārzā. Šajā rakstā aplūkosim, kā izvēlēties labāko un mūsdienīgāko apgaismojumu savam dārzam un neapjukt lielajā izvēlē!

Kāda veida apgaismojums nepieciešams?

Izvēloties apgaismojumu savam dārzam, sākumā noteikti nepieciešams padomāt kādam mērķim tiks izmantots šis apgaismojums, cik daudz laika pavadat ārā, vai apgaismojums nepieciešams, lai izgaismotu kādu konkrētu teritoriju. Varbūt ir nepieciešams funkcionāls celiņu un pakāpienu apgaismojums drošībai vai arī vēlaties apgaismojumu, kas radīs lielisku noskaņu vakaru pavadīšanai dārzā ģimenes vai draugu lokā. Ņemot vērā šos aspektus, iespējams saprast, kāda veida apgaismojums varētu būt pats piemērotākais tieši jūsu dārzam. 

Gaismas virtene apkārt kokam

Mūsdienīgs un interesants risinājums dārza apgaismojumam ir gaismas virtene apkārt kokam. Ja dārzā ir kāds koks, tad noteikti ir vērts apsvērt iespēju iegādāties virteni, kuru aptīt apkārt kokam. Šāds risinājums radīs īpašu noskaņu, un jūs varēsiet vakarus pavadīt skaistā apgaismojumā. LED virtene, kuru iespējams aptīt apkārt kokam izskatīsies ļoti gaumīgi, protams, nepieciešams arī saprast, cik gara virtene nepieciešama, lai to varētu aptīt apkārt. 

Pievērsiet uzmanību drošībai un kvalitātei

Meklējot labāko gaismas risinājumu dārzam, ir svarīgi pievērst uzmanību arī drošībai. Gluži tāpat, kā iegādājoties jebkuru elektroinstalāciju mājā, ir svarīgi nodrošināt profesionālu un drošu tā uzstādīšanu – gaismas virtenes nav izņēmums. Elektrības vadus nepieciešams ierakt zemē pietiekami dziļi, lai dārza instrumenti tos nesabojātu. Pievērsiet uzmanību arī tam, lai apgaismojums būtu ūdensnecaurlaidīgs un izturīgs. Savukārt LED virtene ar baterijām būs lielisks risinājums, ja nevēlaties apgaismojumu, kurš jāpieslēdz pie elektrības.

Apgaismojums dārzam ir ļoti svarīga sastāvdaļa, kas padarīs dārzu par vietu, kur pavadīt ne tikai dienas gaišo daļu, bet arī vakarus, tāpēc noteikti ir vērts izvēlēties savai situācijai atbilstošāko variantu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.