Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izvēlas pļaviņiešu un skrīveriešu darbus

SATIEKAS RADOŠUMS. Darbu atlase Pļaviņu kultūras centrā. Foto no Pļaviņu kultūras centra

Gatavojoties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādei “Mēs”, Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko darbu atlasi. Aizvadītās nedēļas nogalē tā notika Pļaviņu kultūras centra tautas lietišķās mākslas pulciņa“Skanstupe” un Skrīveru lietišķās mākslas studijas “Putnukalns” dalībniecēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbu atlase notika Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas ekspertes Lindas Rubenas vadībā. Rokdarbus atlasīja, ņemot vērā izstādes ekspozīcijas māksliniecisko koncepciju, kvalitāti un nolikumu — no katra dalībnieka ne vairāk kā trīs lielos darbus.

No pļaviņiešu paveiktā izstādei izraudzīts četru rokdarbnieču veikums — segas, paklāji, jostas un dvieļi. “Skanstupes” vadītāja Inga Rubīna-Kalviša stāsta, ka atlases komisijai parādīts daudzveidīgs darbu klāsts un visi novērtēti atzinīgi. Arī iepriekšējās svētku izstādēs pļaviņiešu darbi vienmēr bijuši pārstāvēti. Pulciņa dalībnieču radošums un vēlme darboties neapsīkst, neraugoties uz to, ka tas viss prasa laiku un līdzekļus, jo labi materiāli nav lēti.

Skrīveriešu “Putnukalns” izstādē piedalīsies ar austajiem lielajiem lakatiem, lupatdeķiem, cimdiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studijas vadītāja Baiba Vaivare atzīst, ka arī viņi strādājuši cītīgi, lai būtu pašiem un citiem, ko parādīt. “Putnukalnā” darbojas rokdarbnieces ne tikai no Skrīveriem, bet arī no dažādām vietām — Aizkraukles, Kokneses, Sērenes un Krapes. Dziesmu un deju svētku lietišķās mākslas izstādes laikā notiek pašdarināto tērpu skate “Radošais nemiers”, kurās regulāri piedalās arī skrīverieši, šoreiz ar dažādās tehnikās darinātām somām.

Baiba Vaivare ir arī lietišķās mākslas izstādes mākslinieciskā iekārtojuma darba grupas dalībniece un kopā ar pārējo komandu dodas uz darbu atlasēm. Viņa atzīst, ka darbu ir daudz, tie ir meistarīgi un interesanti, kā arī parādās jaunas tehnikas. To varēja redzēt arī Pļaviņās, kur ir spēcīgas aušanas un citu rokdarbu tradīcijas. Dodoties pie rokdarbniekiem, apmeklētas dažādas vietas, un Baiba Vaivare atzīst, ka pavisam maz palikušas darbnīcas nelabiekārtotās telpās, daudzviet izveidotas ļoti labas amatu mājas. Viena no tām ir Jēkabpils novada Vīpē, ko ikvienam var ieteikt apmeklēt.

Tautas lietišķās mākslas izstādē “Mēs” vienkopus būs audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. To papildinās izzinoša un praktiska informācija, kā arī videomateriāli, kas stāstīs gan par amata prasmēm, meistariem un dažām praktiskām pamācībām. Izstādi atklās 1. jūlijā, un to varēs aplūkot ne tikai Dziesmu un deju svētku nedēļā, bet līdz 30. jūlijam. Svētku laikā notiks arī dažādas meistaru vadītas radošās darbnīcas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.