Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ceturtdaļfināla spēles pieceļ kājās līdzjutējus

Aizkraukles sporta centrā aizvadīts Aizkraukles novada telpu futbola ceturtais posms un ceturtdaļfināla spēles, kas sacēla kājās visu skatītāju ložu. Zināmas četras komandas, kas pēdējā turnīra posmā sadalīs medaļu komplektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms šī posma lielākā ažiotāža bija par to, kurš būs regulārā turnīra uzvarētājs un kura būs otra komanda, kam turnīrs būs beidzies. Jau pirms šīs turnīra kārtas bija zināms, ka čempionāts noslēdzies komandai “JFK”, uz sarkanās līnijas teorētiski bija vienības “Rastafari”, “Pļaviņas” un “Skrīveri”. Otras komandas liktenis izšķīrās posma otrajā spēlē — laukumā tiekoties vienībām “Rastafari” un “Kokneses SC”. “Lai “Rastafari” futbolisti iekļūtu izslēgšanas spēlēs, šajā mačā viņiem vajadzēja izcīnīt uzvaru, savukārt koknesiešiem pietiktu ar neizšķirtu, lai saglabātu savas pozīcijas. Koknesieši izcīnīja stabilu uzvaru, līdz ar to — pretiniekiem turnīrs ir beidzies. Nākamais mačs starp komandām “Pļaviņas” un “Skrīveri” beidzās ar neizšķirtu rezultātu — 1:1. Šī mača iznākums noteica to, kurš būs vienību pretinieks ceturtdaļfinālos. Abas ceturtdaļfināla spēles bija līdz šim turnīrā visskaļākās un dinamiskākās. Troksnis tribīnēs bija nežēlīgs: abas spēles vēroja komandu kaislīgākie līdzjutēji — viens otru centās pārkliegt, lēca kājās. Spēcīgas emocijas pārņēma arī futbolistus. Ceturtdaļfināla mači bija visbaudāmākie, kādus esmu redzējis, kopš organizēju šo turnīru. Spēles bija augstā kvalitātē, pretinieki bija līdzvērtīgi, abi mači noslēdzās ar identisku rezultātu — 2:3. Turnīrs ir finiša taisnē, mani pārņem divējādas sajūtas. Šī gada čempionāts ir bijis viens no kvalitatīvākajiem daudzos aspektos — gan komandu skaita ziņā, astoņas vienības ir lielākais dalībnieku skaits Aizkraukles telpu futbola desmit gadu vēsturē, gan vērojot spraigās spēles. Es to nesaku tikai kā organizators, bet kā kaislīgs futbola cienītājs — bija prieks skatīties visas spēles! Komandu sniegums laukumā ir līdzvērtīgs. Lai gan vienības “Poila” un “Veterāni” regulāro čempionātu noslēdza kā līderi, neņemos apgalvot, ka šīs komandas ir galvas tiesu pārākas par pārējiem,” saka turnīra organizators Arvis Upīts.

Noslēdzošais posms Aizkraukles sporta centrā tiks aizvadīts 12. februārī. Tajā labākās četras komandas izspēlēs pusfināla spēles, spēcīgākās — mērosies spēkiem finālā, zaudētāji spēlēs par 3. vietu.