Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē tapusi pikseļlapsa Gaismiņa

GODPILNI NOSAUKUMI. Aizkraukles Mākslas skolā jokojoties skolotājs Armands Kanaviņš (no labās) ticis pie godpilnā nosaukuma — pikseļlapsas Gaismiņas tēvs, par krusttēvu iecelts skolas saimnieks Edgars Rudaks (otrais no kreisās), par krustmāti — lapsas vārda devēja skolas dežurante Anita Grīnvalde (otrā no labās).
Foto no no Aizkraukles Mākslas skolas

Aizkrauklē tapusi pikseļlapsa Gaismiņa. Uz bijušās Aizkraukles vakarskolas ēkas, kur tagad mājvietu radusi daļa no Aiz­kraukles Māk­slas skolas, uztupusi ruda lapsa, kura tikusi pie vārda Gaismiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lapsu Gaismiņu, darbojoties ar klučiem, kas palikuši no Aizkraukles Mākslas skolā iepriekš īstenota projekta par audzēkņu nākotnes pilsētu, radījuši mākslas skolas skolotājs Armands Kanaviņš un skolas saimnieks Edgars Rudaks. “Jau kopš pavasara domājām, kā klučus izmantot un radīt kaut ko paliekošu, lai tie neietu zudumā. Spriedām, ka varētu kaut ko uztaisīt, kas tas varētu būt, un nu tie transformējušies citā objektā. Viss darbs norisinājās bijušajā vakarskolas ēkā, kur mūsu skolas saimniekam Edgaram Rudakam ir darbnīca. Uz grīdas nolikām divas plāksnes un izklājām klučus — daļa no tiem jau bija krāsoti, daļa nekrāsoti. Sākām spēlēties ar tiem un skatīties, ko varētu izveidot. Domājot par formu, kādu tam visam piešķirt, radās ideja par lapsu, jo tā ir krāšņa. Ne brūnais lācis, ne pelēkais vilks mums nelikās piemēroti uz  gaišās sienas. Gribējās arī kaut ko latvisku,” stāsta Armands Kanaviņš.Runājot par lapsas kantaino formu, Armands atklāj, ka to jau pateicis priekšā pats materiāls — kluči. “Mēs to saucam par pikseļlapsu. Ēkā, uz kuras sienas sēž lapsa, šajā mācību gadā sāksim apgūt jaunu priekšmetu — animāciju. Un, kā zināms, visi digitālie attēli sastāv no pikseļiem. Tāpēc tā lapsa ir kantaina,” skaidro Armands un piebilst, ka pikseļlapsai vārds Gaismiņa savukārt dots tāpēc, ka tā ir Gaismas ielā. 

Aizkraukles Mākslas skolas direktore Inese Dembovska stāsta, ka pie lapsas strādāts kopš pavasara. Skolas kolēģi zinājuši, ka kaut kas top un pat pieteikušies palīgā, taču vīri nevienu šim darbam nelaida klāt. Līdz ar to šajās dienās uzstādītais objekts ir pārsteigums arī pārējiem mākslas skolas darbiniekiem.

Armands atklāj — sākumā nav domājuši, ka lapsa sanāks tik liela. “Visu vasaru  strādājot pie šī objekta, ik pa laikam prātojām, kā mēs viņu dabūsim ārā pa durvīm un piestiprināsim pie sienas.” Un tiešām vajadzēja piecus vīrus, lai lapsu iznestu no skolas un piestiprinātu. Te lielu paldies mākslas skolas kolektīvs saka Aiz­kraukles novada galvenajam saimniecības pārzinim Gundaram Spriņģim un labiekārtošanas darbu strādniekam Sergejam Grigorjevam, kā arī uzņēmuma “Aizkraukles KUK” vīriem. 

Aizkraukles Mākslas skola radījusi vēl vienu objektu pilsētā, kas priecē pilsētniekus un viesus un pie kura var nofotografēties. Lapsa uz skolas sienas liecina, ka te mīt  radoši un talantīgi cilvēki. “Mēs ļoti ceram, ka lapsa patiks gan bērniem, gan vecākiem, un, ejot pa atjaunoto Gaismas ielu, tā iepriecinās ikvienu garāmgājēju,” saka skolotājs Armands Kanaviņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.